وب سایت رسمی عباس امیرانتظام

Abbas Amirentezam Official Website

نامه ها

حق شناسی یک هموطن

خانم حنا مخملباف جایزه پر ارزش و افتخارآفرین خودشان را به من اهدا کردند، من از حق شناسی و وطن پرستی ایشان سپاسگزاری می کنم و مکاتبات انجام شده ما به شرح زیر است...

به عنوان یکی از فارغ التحصیلان دانشگاه کالیفرنیا در برکلی در سال 1966 در چند سال گذشته به دلیل خشکی هوا شاهد آتش سوزی جنگل های این ایالت بودم. برای جلوگیری از این حادثه که هر ساله میلیاردها دلار خسارت مادی ، از بین رفتن جنگل های زیبای این ایالت   Gifted State و مرگ عده ای از ساکنین و مجروح شدن آن ها می شود. راه حلی به نظرم می رسد که به اطلاع جنابعالی می رسانم.

به عنوان قدیمی ترین زندانی سیاسی – عقیدتی در نظام جمهوری اسلامی که بیش از 29 سال از عمر خود را به جرم دفاع از حاکمیت ملی و استقرار دموکراسی در ایران در سیاهچالهای رژیم سپری کرده و الان نیز برای درمان بیماریهایی که منشأ آنها اقامت طولانی در زندان، سوء رفتار و سوء تغذیه و محرومیت از بهداشت می باشد در مرخصی استعلاجی بسر می برم و در شرایطی که افزایش تنش بین ایران و جامعه جهانی و بحران هسته ای، خطر یک جنگ دیگر در منطقه را به شدت جدی نموده است.

اين نامه در 2 مرداد 1371 يعني پانزده سال قبل در زندان اوين به رئيس قوه قضائيه وقت، حجت الاسلام محمد يزدي، نوشته شده و اكنون از طريق اينترنت براي آگاهي شما ملت عزيز و بزرگ ايران منتشر مي‌شود.

جناب آقای کوفی عنان،دبیرکل محترم سازمان ملل متحد
عالی جناب، ملت ایران بیش از یک قرن است که برای استقرار حکومت پارلمانی و اعمال حق تعیین سرنوشت از طریق انتخابات آزاد مبارزه می کند.این مبارزه تاریخی با فراز و نشیب های زیادی مواجه بوده و در مجموع بلوغ سیاسی مردم ایران را بسیار ارتقاء داده است و این هوشمندی را ایجاد کرده است که در روند مبارزه مسالمت جویانه و غیرخشونت آمیز حتی از کوچکترین فرصـت ها برای استقرار دموکراسی و تقویت پایه های مشارکت عمومی میتوان سود برد.

سپاسگزارم كه استوار ماندم و سلامت, تا در افق ايران نور آزادى درخشش گرفت و اين روشنايى جانفزا به زودى به روشنايى جان بخش خواهد رسيد و تمام فضاى ايران عزيزم را روشن خواهد كرد. نوري كه به بوستان ايران حيات مى دهد و مايه رويش در بوستان پر استعداد كشورم خواهد شد. 

موضوع:۱- كارخانجات خودروسازى
          ۲- متروىتهران
          ۳- فروش آب شيرين به كويت