وب سایت رسمی عباس امیرانتظام

Abbas Amirentezam Official Website

گفتگو و مصاحبه

متن حاوی جزییاتی از توافق دکتر شاپور بختیار برای استعفا از مقام نخست وزیری در دی و بهمن سال 1357 است. این متن در پاسخ به هموطنانی که موضوع استعفای مرحوم بختیار را تکذیب نموده و آن را غیرواقعی شمرده اند در این وب سایت منتشر می شود.

گفتگوی اختصاصی تلفنی با عباس امیرانتظام با حضور آقای عبدالعلی بازرگان در برنامه صفحه آخر تلویزیون صدای آمریکا در تاریخ 9 آبان 92 (1 نوامبر2013)

عباس امیرانتظام، سخنگوی اولین دولت بعد از انقلاب اسلامی، که با اتهام جاسوسی و به دلیل مذاکره با مقامات امریکایی بیش از 28 سال از زندگی اش را در زندان سپری کرده و اکنون در خانه خود زندانی است چه نظری دارد؟ (مصاحبه فرشته قاضی با عباس امیرانتظام)

Mr. Abbas Amir- Entezam, the longest political prisoner in Iran, at times called the Mandela of Iran, was taken into custody on 28th of Azar 1358 (December 1979) on groundless charges, which ranged from espionage for the United States, working against Iran’s national security, and other fabricated accusations. From the beginning of the show trials, he sat through proceedings facing his accusers and courageously defied all charges. He has always maintained his innocence.

دانشجوی سال دوم رشته برق و مکانیک دانشکده فنی دانشگاه تهران بودم. روز شانزدهم آذرماه 1332، هنوز سه ماه از کودتای ننگین بیست و هشتم مرداد و سرنگونی دولت ملی دکتر مصدق و بازگشت شاه به حکومت نگذشته بود.
صبح که به دانشگاه رسیدم عده ای سرباز در محوطه بودند و تفنگها را در حالت مشق اردو نظم داده بودند. وارد هال دانشکده شدم. تعدادی سرباز در ضلع شمالی و جنوبی هال دانشکده صف کشیده بودند. زنگ را زدند و به کلاسها رفتیم...

اين مصاحبه در ارديبهشت ماه سال 1377 با روزنامه جامعه انجام و در تاريخ 7 و 8 و 9 همان ماه در روزنامه جامعه منتشر شد. و هم اكنون در وب سايت اینجانب براي آگاهي مردم ايران منتشر مي‌گردد. در اين مصاحبه نه تنها به اتهامات بي محتواي وارد بر اينجانب توجه خواهيد فرمود، بلكه به پيشنهادات سازنده‌اي كه تقريبا ده سال قبل براي نجات ملت ايران و كشور عزيزمان براي اولين بار از طرف يك زنداني وطن پرست مطرح شد عنايت خواهيد فرمود.

مصاحبه خانم هوفمن از مجله فوكوس آلمان با مهندس عباس اميرانتظام
منتشر شده در هفته پنجاه و دوم (نيمه دوم دسامبر) سال ۲۰۰۶

عباس امیرانتظام، در این مصاحبه اختصاصی با فریبا امینی، درباره بیست و هفت سال مبارزه و رنج خود برای آزادی ایران سخن می گوید. این مصاحبه که در خانه آقای امیرانتظام انجام شده، به وسیله فریبا امینی به انگلیسی برگردانده شده و برای شخصیت های هواخواه حقوق بشر درایران ارسال شده است.

مصاحبه مهندس عباس امیر انتظام  با صدای آمریکا

تاریخ 14 جون سال 2005 –(24 خرداد 1384)

گفتگوی جناب آقای مهندس عباس امیر انتظام با آقای عباسی در مورد تظاهرات و اعتصاب در مقابل دفتر حفاظت منافع جمهوری اسلامی ایران در واشنگتن